İddaa Basketbol Alt Üst Nasıl Oynanır?

Merhaba iddaaseverler, yine bir iddaa yazımız ile sizlerleyiz. İddaanın basketbol dalında ki yazılarımıza son sürat devam ediyoruz. Basketbol yazılarımızdan bugünkü konumuz iddaa basketbol alt üst nasıl oynanır? Futbol maçlarından alışık olduğumuz alt üst oyun seçenekleri basketbolda da mevcut. İddaanın sunduğu basketbol alt üst nedir, nasıl oynanır, kuralları nelerdir sizlere yazımızda tek tek anlatıyoruz.

iddaa basketbol alt nedir?, iddaa basketbol alt üst nasıl oynanır?, iddaa basketbol nasıl oynanır alt üst, iddaa basketbol üst nedir?

Öncelikle benzerlik olarak futboldakiyle hemen hemen aynı. Futbolda nasıl ki hangi takımın ne zaman attığının bir önemi yok, basketbolda da aynı şekilde kimin yendiğinin ilk yarı veya maç sonucunun nasıl bittiğinin bir önemi yok. Önemli olan 4.periyot bittiğinde yani basketbol maçı sona erdiğinde iki takımın attığı sayıların toplamı verilen alt/üst sayısının tercihinize göre altında alt oynadıysanız altında üst oynadıysanız üstünde olması. Bir iki örnek vererek hem daha iyi anlaşılmasını hem de kuponda nasıl işaretlendiğini gösterelim.

Bültenden seçtiğimiz maç New Jersey- Detroit. Bültende de gördüğümüz üzere bu maçın alt üst sayısı 144,50. Her maça farklı alt üst sayısı verilebilir. Maçın beklentisine göre iddaa belli bir sayı belirliyor. Futbolda alt üst sabittir. 2,5 altı/üstü, 3,5 altı/üstü gibi. Ama futbolda oranlar maçın beklentisine göre değişir. Basketbolda ise tam tersi alt üst oranları sabittir 1.70. Değişen alt üst sayılarıdır. Örneğimize dönecek olursak verilen 144,50 sayı eğer alt oynarsanız iki takımın attığı sayıların toplamı maksimum 144 yapması gerekiyor ki tahmininiz tutsun. Atılan sayıların toplamı 145 ve daha fazlası oluyorsa o maç üst bitmiş oluyor. Tekrar söyleyelim burası çok önemli; her maçta alt üst sayısı farklıdır. Alt üst oynayacağınız maçın alt üst için verilen sayısına dikkat edin. Şimdide New Jersey- Detroit maçına üst oynadığımızı varsayarak kuponda işaretleyelim.

iddaa basketbol alt nedir?, iddaa basketbol alt üst nasıl oynanır?, iddaa basketbol nasıl oynanır alt üst, iddaa basketbol üst nedir?

Maçın kodunu işaretledikten sonra “Ü” yazan kutucuğu işaretliyoruz. Kuponda işaretlenmesi aynı futbol maçlarında oynadığımız gibi hiçbir fark yok. Yazımızı sonlandırırken yine sizlere en iyi online iddaa sitelerini tam liste olarak veriyoruz. Hepsi lisanslı, güvenilir olan bu sitelerde kupon doldurma derdi olmadan her maça tek maç veya canlı iddaa oynayabilirsiniz. Birkaç tanesine göz atmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Bizi takip edin iddaa hakkında her konuda bilginiz olsun ve oynadığınız iddaa kuponlarının tutması, para kazanmanız dileğiyle yazımızı sonlandırıyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*